Termogeniki to substancje przyśpieszające spalanie kalorii i tłuszczu w zamian na energię cieplną. Najpopularniejszymi produktami tego typu są suplementy, jednak jak się okazuje istnieją także naturalne fat burnery i warzywa, które posiadają tzw. ujemne kalorie. Oznacza to, że nasz organizm podczas zjedzenia tego typu warzywa zużywa więcej kalorii na jego strawienie, jak ono samo posiada. Są chrupiące, zdrowe i choć do smaku niektórzy z pewnością nie są przyzwyczajeni, to ich wartość odżywcza jest nieoceniona. Oto lista najpopularniejszych z nich.

10. Dynia piżmowa

butternut-squash-399415_1280

Surowa pokrojona dynia zawiera w sobie około 64 kalorii, problem polega jednak na tym, że mało kto chciałby ją jeść na surowo.  Aby zjeść warzywo ze smakiem, należy je dodatkowo przygotować. W tym celu produkt należy zagotować w lekko osolonej wodzie i utłuc niczym ziemniaki. Tak przygotowane puree będzie zawierać w sobie maksymalnie 90 kalorii i jako takie stanowi idealny odpowiednik dla znanych i nieco przejedzonych już ziemniaczków.

Są one dobrym źródłem składników odżywczych, takich jak witamina C i beta-karoten. Co więcej, dynia, zwłaszcza latem, może pomóc w leczeniu dziesiątek chorób, w tym astmy choroby zwyrodnieniowej stawów i reumatoidalnym zapaleniu stawów. Dynia jest również bogata w potas, magnez i błonnik.

Większość dyń może być pieczona z czosnkiem i odrobiną oliwy z oliwek.

[post_pagination]

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
PODZIEL SIĘ