1. Mary leżała martwa w samochodzie – Silent Hill 2

Silent Hill 2 to prawdopodobnie jedna z najbardziej znanych gier z gatunku psychologiczny survival horror. Wydana na PlayStation 2 w 2001 roku, zdobyła niemal powszechne uznanie krytyki za historię, grafikę i rozgrywkę. Główna część akcji skupia się na protagoniście o imieniu James, który wraca do miasta Silent Hill, aby spełnić życzenie swojej martwej żony, która poprosiła go, aby mogła znów powrócić do tego miasta.

Jedna z wybitnych teorii fanów stwierdza, że Mary, jego żona, była obecna w całej grze w bagażniku samochodu James’a. Gdyby James zamordował swoją żonę i ukrył ją w swoim samochodzie, wyjaśniłoby to jego błędne zachowanie i dlaczego miasto wydaje się być tak mgliste i niepokojące. Fani wierzyli, że teoria jest potwierdzona przez to, co James mówi w jednym zakończeniu gry – że może być razem z żoną jeśli wpadnie samochodem do jeziora.

Co ciekawe, teoria ta faktycznie została potwierdzona przez Masahiro Ito – projektanta i ilustratora pierwszych trzech części Silent Hill – Mary faktycznie była cały czas w samochodzie, lecz nie w bagażniku tylko na tylnym siedzeniu, martwa.

1
2
3
4
5
PODZIEL SIĘ