9. Hipoteza Symulacji

Jest to często poruszany temat przez naukowców – sam Elon Musk jest przekonany, że jesteśmy tylko symulacją i żyjemy w komputerze. Wszystko co nas otacza, a także to co czujemy, jest tylko symulacją. Można to porównać do gry „The Sims”.

Czarne dziury, galaktyki, gwiazdy itd. są obwodami i procesorami na wielkiej płycie głównej, gdzie podstawowym elementem Wszechświata nie jest jednostka materii, a ‚bit’.
Naukowcy z Oxford University stwierdzili, że definitywnie jest to podstawa rzeczywistości.

W 1641 r., francuski filozofer René Descartes uznał, że nasze umysły są kontrolowane.
Nick Bostrom, również filozofer, który napisał artykuł zatytułowany „Czy żyjesz w symulacji?”, zasugerował, że przyszłe generacje będą w stanie stworzyć tak potężne komputery, że nie będziemy mogli odróżnić rzeczywości od symulacji.

Fizycy Zohar Ringle i Dmitry Kovrizhi twierdzą, że znaleźli solidne dowody na to, że hipoteza symulacji jest niemożliwa – nie da się stworzyć symulacji komputera z konkretnym zjawiskiem kwantowym, które może się zdarzyć. Naukowcy zbadali, że kompleksowość symulacji rośnie wykładniczo z ilością cząsteczek, które są symulowane. Rezultatem ich badań było to, że symulacja paruset elektronów wymaga pamięci komputera, która musiałaby mieć więcej atomów niż jest we wszechświecie.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
PODZIEL SIĘ