3. Wyzwanie z solą i lodem

Ice cubes in the bucket

Moda na „zabawę” z solą i lodem właściwie nie jest nowa. W zasadzie to była ona „modna” kilka lat temu, jednak niesmak pozostał do dziś. Uczestnicy wysypują sól na swoje ciało, zwykle na ramię, a lód następnie zostaje umieszczony na soli. Powoduje to uczucie „pieczenia” podobne do mrozu, a uczestnicy mają za zadanie walczyć z bólem jak najdłużej. Wyzwanie zapoczątkował pewien amerykański chłopiec, który wypalił sobie w ten sposób znak krzyża na plecach. Leczył się kilka miesięcy.

Mieszanie lodu i soli tworzy eutektyczną mieszaninę aromatyczną, która może być tak samo zimna jak -18 ° C, znacznie zimniejsza niż sam lód. Nastolatki przeprowadzali zazwyczaj próby z lodem i solą na rękach, a czasem też na nogach i dłoniach.

Wyzwanie w tej postaci może szybko spowodować obrażenia drugiego i trzeciego stopnia podobne do odmrożeń lub poparzenia metalowym końcem zapalniczki, a także spowodować bolesne otwarte rany powstające na skórze. Z powodu paraliżującego uczucia zimna i możliwego uszkodzenia nerwu podczas wyczynów, uczestnicy często nie zdają sobie sprawy z zakresu obrażeń odniesionych podczas wyzwania. Przebarwienia skóry po tym wyzwaniu mogą pozostać z uczestnikiem na bardzo długo, istnieje też szansa permanentnych blizn. Rany powstałe w ten sposób długo się goją i pozostawiają szpecące blizny. W najgorszych przypadkach wyzwanie prowadzi nawet do uszkodzenia mięśni i kości oraz upośledzenia ruchu.

1
2
3
4
5
PODZIEL SIĘ