10. Paweł Fajdek

Hammers

Paweł Fajdek – polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie młotem. Jest najmłodszym w historii złotym medalistą mistrzostw świata w tej konkurencji.
Fajdek międzynarodową karierę rozpoczynał od zajęcia czwartej pozycji podczas mistrzostw świata juniorów. Dodatkowo występuje on w barwach Polski w meczach międzypaństwowych, drużynowym czempionacie Starego Kontynentu oraz zimowym pucharze Europy w rzutach lekkoatletycznych.
W 2011 został złotym medalistą uniwersjady.

W 2013 młotomiot zdobył złote medale odpowiednio: mistrzostw świata w Moskwie, uniwersjady oraz igrzysk frankofońskich. Dodatkowo w tym samym roku wygrał też klasyfikację IAAF Hammer Throw Challenge.
Wymienione sukcesy przyczyniły się niewątpliwie do wzrostu jego popularności, czego owocem było zajęcie trzeciego miejsca w plebiscycie na europejskiego lekkoatletę roku organizowanym przez European Athletics. Fajdek zdobył również  nagrodę dla najlepszego polskiego lekkoatlety sezonu (Złote Kolce) oraz zajął 3 miejsce w Plebiscycie Przeglądu Sportowego.
16 sierpnia 2014 w Zürichu ustanowił wynik 82,05m, dzięki któremu stał się wicemistrzem Europy, a kilka dni później podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Warszawie ustanowił rekord Polski – 83,48.