Dziś pogadamy sobie o gadżetach. Tych nowszych i już troszkę leciwych. Innowacja pcha się do naszych domów drzwiami  i oknami i wypadałoby choć ździebko z niej uszczknąć. Wybraliśmy 10 ciekawych i inspirujących gadżetów, które z pewnością przydadzą się wam w codziennym życiu, a jeśli nawet nie przydadzą, to fajnie będzie się z nimi pokazać wśród znajomych ;P

1. 360 stopniowa kamera 4K

camera-415142_1920

Zaczniemy od czegoś specjalnego, w szczególności dla fanów kręcenia różnego rodzaju filmów oraz wirali.

Okazuje się, że istnieje pewien iście magiczny przedmiot, pozwalający na rejestrację 360 stopniowego obrazu. O co dokładniej chodzi? Urządzenie założone na przykład na głowę (podobnie jak gopro) rejestruje obraz znajdujący się dookoła niej. Dzięki czemu tworzymy w pełni interaktywne 360 stopniowe wideo.

Kamerę można połączyć z urządzeniami pokroju Virtual Reality i oglądać nagrany film, obracając przy tym głowę dookoła. Brzmi niesamowicie i to jeszcze w rozdzielczości 4k.

Pierwsze filmy wykonane tą techniką dostępne są już na Youtube i dają niesamowitą możliwość obejrzenia filmu przy jednoczesnym poruszaniu kamerą w dowolnym kierunku.

[post_pagination]

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
PODZIEL SIĘ