10. Kołobrzeg

poland-890359_960_720

Dzisiejsze notowanie rozpoczniemy od Kołobrzegu. Bez zbędnego owijania w bawełnę można stwierdzić, iż jest to jedna z najpopularniejszych miejscowości w Polsce, jeśli pod uwagę weźmiemy ilość turytów, którzy w ciągu roku wręcz napierają ze swoimi rodzinami w celach wypoczynkowych. Nic w tym dziwnego,  w końcu Kołobrzeg ma naprawdę  wiele do zaoferowania. To najbardziej malownicze miasto na całym Pomorzu Zachodnim i dodatkowo obfitujące w bogatą, ponad tysiącletnią historię. Pomimo licznych zniszczeń podczas np. II Wojny Światowej, w mieście ocalało kilka godnych uwagi zabytków, z których część odrestaurowano. Znajdziemy tu  ratusz, bazylikę konkatedralna,  Muzeum Oręża Polskiego, Baszta Prochowa, Akademia Rycerska, Reduta Morast.

To co nas interesuje przy okazji listy 10 najlepszych, to różnego rodzaju spa i uzdrowiska, a Kołobrzeg pochwalić się może blisko 200 letnią tradycją z tego zakresu. Najważniejszym czynnikiem dla kuracjuszy jest fakt, iż miasto położone jest blisko morzą i to czyni je szczególnie atrakcyjnym. To charakterystyczne miejsce wyróżnia mikroklimat bogata flora i fauna oraz sześciokilometrowa plaża z kąpieliskiem.

Większość domów sanatoryjnych znajduje się w północnej części miasta. Zainteresowani będą mogli skorzystać z licznych kąpieli błotnych, masaży, spa, czy fitness. Dodatkowo, podczas lata odbywają się tu liczne imprezy okolicznościowe – jak na przykład – Międzynarodowe Spotkania z Folklorem, Jarmark Solny.

 

[post_pagination]

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
PODZIEL SIĘ