6. Gimpy

W 1994 r., słonica morska, nazwana Gimpy, został przywieziona do Centrum Opieki nad Ssakami w San Pedro, w Kalifornii. Gimpy cierpiała na uraz głowy, przez który była czꜶciowo śœlepa i sparaliżowana.

Hugh Ryno, wolontariusz, zajął się Gimpy – dokarmiał ją i czyœcił jej boks. Ponieważ była ona nieskoordynowana, Hugh pomagał jej wejœć do basenu, lub się z niego wydostać. Był pod wrażeniem, że Gimpy była niezwykle łagodna z charakteru. Dorosłe słonie morskie, pomimo ich uroczych buziek, bywają niebezpieczne, ważą do 3000 kg, mierzą nawet 5m. Natomiast słonice morskie ważą troszkę mniej – około 900 kg, i mierzą 3m. Słonie morskie posiadają kły, które używają gdy broniš swoje młode, lub gdy broniš swojego terytorium.

Hugh bardzo dobrze traktował Gimpy, która mu się za to odwdzięczyła ratując mu życie. Kiedy wolontariusz karmił ją i młodsze słonie morskie, poœlizgnął się na sardynce i wpadł do wody. Trzy młode słonie morskie ruszyły w jego kierunku, wtedy Gimpy stanęła w jego obronie. Dzięki niej, Hugh miał czas, aby wydostać się z wody. Gimpy odstraszyła wrogów mimo ich upierania się – miała przewagę, bo była od nich większa.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
PODZIEL SIĘ