1. Trakr

Trakr był psem policyjnym (owczarek niemiecki), który wraz ze swoim treserem, kanadyjskim policjantem Jamesem Symingtonem, odnalazł ostatniš osobę, która przeżyła atak na World Trade Centre, 11 wrzeœnia w 2001 r.

Symington po zobaczeniu w telewizji operacji poszukiwawczych i ratowniczych, postanowił podjąć się pomocy w poszukiwaniu ludzi pod gruzem. Wraz ze swoim kapralem, Joe Hall, postanowili przejechać 15 godzin z Prospect Bay (Nowa Szkocja), do Manhattanu. Na miejscu był rano 12 wrzeœnia. Trakr wyczuł oznaki życia pod gruzem, około 6-7 rano. Strażakom udało się wydostać ostatnią żywą osobę, Genelle Guzman, która przebywała w budynku podczas ataku. Była uwięziona pod ruinami przez około 26 godzin.

14 wrzeœnia, Trakr osłabł przez inhalacje dymu, oparzenia, i zmęczenie. Po podaniu płynów dożylnie, pies był wypuszczony następnego dnia i wrócił do Kanady wraz z Symingtonem i Hallem. Za jego osiągnięcia, magazyn Time, nadał Trakrowi miano najbardziej heroicznego psa w historii. W 2008, Symington wygrał konkurs esejowy, sponsorowany przez BioArts International, by odnaleŸć ‚najgodniejszego psa do sklonowania’ – Trakr został sklonowany, co było wynikiem pięciu szczeniąt. Trakr zmarł w kwietniu, 2009 r., majšc 14 lat.

W styczniu 2011 roku, sklonowane psy zostały wytresowane przez Symingtona jako psy poszukiwawcze i ratownicze.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
PODZIEL SIĘ