2. Call of Duty

Call of Duty ujrzało światło dzienne rok po premierze Battlefielda i w przeciwieństwie do konkurenta skupiał się na kampanii single player. Trzeba przyznać, że była ona zjawiskowa. Wcześniej trudno było w grach o oskryptowane sceny żywcem wyjęte z filmów wojennych, które powalały ciężarem. Gra doczekała się wielu kontynuacji i jako taka powracała na fronty drugowojenne. W pierwszej części akcja toczy się w latach 1942–1945 na różnych frontach II wojny światowej. Gracz przejmuje w niej kontrolę kolejno nad żołnierzami: amerykańskim, brytyjskim i radzieckim, którzy walczą przeciwko żołnierzom niemieckim. Warto zaznaczyć, że all of Duty została wyprodukowana przez twórców Medal of Honor: Allied Assault i można śmiało uznać, że jest to taka nieoficjalna kontynuacja lub przynajmniej duchowy spadkobierca.

Call of Duty: WW II to najnowsza odsłona traktująca o czasach wojennych. Jest czternastą grą z serii i została opracowana przez Sledgehammer Games. Została wydany na całym świecie 3 listopada 2017 roku dla systemów Microsoft Windows, PlayStation 4 i Xbox One.  Gra rozgrywa się w teatrze europejskim i skupia się wokół drużyny w 1. Dywizji Piechoty, po ich bitwach na froncie zachodnim i osadzona głównie w historycznych wydarzeniach Operacji Overlord.

Od lutego 2016 r. Seria Call of Duty sprzedała się w ponad 250 milionach egzemplarzy. Sprzedaż wszystkich gier Call of Duty przekroczyła 15 miliardów USD.

1
2
3
4
5
PODZIEL SIĘ