10. Kontrola

Narcystyczne osoby  uwielbiają zachować kontrolę w każdy możliwy sposób. Izolują drugą osobę, zachowują kontrolę nad jego finansami i sieciami społecznościowymi oraz kontrolują każdy aspekt jego życia. Jednak najpotężniejszym mechanizmem kontrolowania jest manipulowanie emocjami.

Dlatego obrzydliwi narcyści i socjopaci wytwarzają sytuacje konfliktu z powietrza, aby druga osoba przypadkiem nie czuła się w centrum i nie wywyższała. Dlatego chronicznie biorą udział w nieporozumieniach dotyczących nieistotnych rzeczy. Wycofują się emocjonalnie, tylko po to, by ponownie wyidealizować drugą osobę, gdy narcysta zacznie tracić kontrolę.

Wahają się między swoim fałszywym ja i ich prawdziwym ja, więc nigdy nie dostrzegasz poczucia bezpieczeństwa psychicznego czy pewności, kim naprawdę jest twój partner.

Im więcej mocy mają nad  emocjami partnera, tym mniej prawdopodobne, że zaufa swojej własnej rzeczywistości i prawdzie o znęcaniu się, które partner-ofiara musi znosić. Znając manipulacyjną taktykę i sposób, w jaki działają, aby zniszczyć poczucie twojej własnej wartości, możesz uzbroić się w wiedzę o tym, przed czym stoisz,  i ewentualnie pomoże to opracować plan odzyskania kontroli nad własnym życiem, z dala od toksycznych ludzi.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
PODZIEL SIĘ