3. Chaos Computer Club

CCC jest największą organizacją hakerską w Europie – jest w niej około 5,500 zarejestrowanych użytkowników. Grupa została założona w 1981 roku przez kilku niemców.

CCC jest jedną z niewielu grup, które mają jakikolwiek kodeks moralny, jako że ich ataki hackerskie są oparte na tym, co jest legalne, a co nie jest. Skupiają się na wolności informacji, przejrzystości rządu i prawach człowieka w komunikacji, jak i również walczą o to, aby mieć bezpłatny dostęp do komputerów i infrastruktury technologicznej.

Członkowie CCC w 1996 roku zaatakowali technologię ActiveX firmy Microsoft, w celu zademonstrowania jak słabe mogą być zabezpieczenia w komputerach, natomiast w 1998 roku, grupa zaatakowała algorytm Comp128, co pozwoliło im skopiować kartę SIM użytkownika, przez co byli w stanie odbywać rozmowy na jego koszt.

W marcu 2008 roku, CCC  zdobyło i opublikowało odciski palców niemieckiego ministra spraw wewnętrznych, Wolfganga Schäuble, co było celem protestu przeciwko wykorzystywaniu danych biometrycznych w Niemieckich urządzeniach tożsamości, takich jak e-paszporty.

Chaos Computer Club jest również znany z animacji na ścianach budynków, które są tworzone poprzez automatyczne zapalanie i gaszenie świateł w oknach.  W ten sposób CCC świętowało dwudziestolecie klubu w Berlinie. Najbardziej spektakularny pokaz odbył się  w Paryżu, w Bibliothèque nationale de France.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
PODZIEL SIĘ