1. Xbox Underground

Jedną z najbardziej niebezpiecznych grup hakerskich, cechująca się tym, że atakuje strony internetowe z grami komputerowymi, jest

międzynarodowa grupa hakerska Xbox Underground. Grupa była odpowiedzialna za zdobycie nieautoryzowanego dostępu do sieci Microsoft i ich partnerów, m.in. Valve, Activision i Epic Games, w celu zdobycia informacji dotyczących Xbox One i Xbox Live.

Grupa spędziła setki godzin przeszukując sieć Microsoft, kopiując dane uwierzytelniające, kody źródłowe, specyfikacje techniczną, i inne informacje.

Ponieważ grupa zdobyła dane uwierzytelniające, było to rezultatem fizycznej kradzieży – we Wrześniu 2013 roku, Alcala i Pokora korzystając ze skradzionego dostępu, weszli do budynku Microsoft,  i dopuścili się zbrodni kradnąc trzy, niepubliczne wersje Xbox One.

Grupa twierdzi, że ich atak był spowodowany czystą ciekawością o, wtedy jeszcze nie wypuszczonej na rynek, konsoli Xbox One i powiązanym z nim oprogramowaniem.

Czterech członków grupy przyznało się do przedstawionych im zarzutów. David Pokora został skazany na 18 miesięcy więzienia 23 kwietnia 2015, został wypuszczony w lipcu 2015. Nathan Leroux i Sanadodeh Nesheiwat zostali skazani 11 czerwca. Austin Alcala postanowił współpracować z FBI i pomóc im rozwiązać sprawę kryminalną dotyczącą nielegalnego handlu monetami FIFA.

Dylan WHeeler przebywał w tym czasie poza USA – mieszkał w Australii. Nie został skazany, jednak został obciążony innymi zarzutami. Jego matka, Anna Wheeler, została skazana na 2 lata więzienia za pomaganie synowi w ucieczce do Australii w celu uniknięcia więzienia. Dylan Wheeler mieszka obecnie we Wschodniej Europie.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
PODZIEL SIĘ