10. Siberian Husky.

Jeder will vorne sein.....

Rasa psów Husky pochodzi z Rosji, tej syberyjskiej części od wielu lat zamieszkanej przez ludność Czukczów. Powszechnie uważa się, że psy te są silne, wytrzymałe i odporne na trudne warunki klimatyczne i tak też jest w rzeczywistości. Właśnie te cechy stanowiły o tym, iż ta rasa sprawdzała się na tamtych terenach i kto wie, może właśnie dzięki nim tamtejsza autochtoniczna ludność przetrwała.

Psy niezwykle urodziwe, kochające przestrzeń, wolność i dużą ilość ruchu na świeżym powietrzu. Stąd też należy pamiętać o tym, iż nie jest to pies, który grzecznie będzie siedzieć w zaciszu małego mieszkania, gdy jego właściciel wyjdzie do pracy. Te psy wymagają długich spacerów, biegu, etc.
Psy potrafią być też nieposłuszne, taką mają przecież naturę. Właściciele mogą mieć problem jeśli w pobliżu mieszkają inne zwierzęta, np. kury, króliki. Husky to w końcu łowca i niemal pewnym jest, że trzeba go będzie pilnować by nie narobił szkód.
Jeśli nie zapewni mu się odpowiedniej dawki ruchu pies nie tylko będzie nieszczęśliwy, ale także sam zacznie szukać sobie wyzwań, czego właściciele z pewnością nie będą chcieć 😉

[post_pagination]

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
PODZIEL SIĘ