Jako członek zespołu rockowego często spotykam się z pytaniem kto spośród wokalistów ma najlepszy głos, jakich uzyków cenię, kto jest najlepszym wg mnie wykonawcą, pisarzem, odtwórcą, etc.
Jak każdy mam swoje upodobania. Jednych cenię za styl bycia, za sposób w jaki kontaktują się z publicznością na scenie, a innych po prostu za rzetelne granie. Nie inaczej jest też w przypadku wyboru najlepszego gitarzysty. Temat dla mnie o tyle problematyczny bo poza własnym upodobaniem muszę okazać szacunek tym, co na to zasługują.

10. Keith Richards

Guitarist Plays. Electric Guitar Playing Closeup Photo. Rockman Guitar Player Music Theme.
Guitarist Plays. Electric Guitar Playing Closeup Photo. Rockman Guitar Player Music Theme.


Współzałożyciel i gitarzysta legendarnej grupy The Rolling Stone. Jeden z najbardziej znanych gitarzystów na świecie. Znany nie tylko z występów w The Rolling Stones ale również z iście skandalicznego życia. W swojej karierze Richards grał na różnych instrumentach, jednak jego ulubionym jest niezmiennie od 1993 roku Telecasterom. „Moim zdaniem to niesamowite, że Leo Fender skonstruował Telecastera już czterdzieści lat temu.”. Keith był jednym z pierwszych gitarzystów używających efekty. Wraz z zespołem odniósł niebotyczny sukces komercyjny.

[post_pagination]