10. Wyzwanie Bird Box

Eyes.

Najnowszy trend. W zeszłym tygodniu Netflix stwierdził, że 45 milionów subskrybentów obejrzało thriller, w którym występuje Sandra Bullock – Bird Box (“Nie otwieraj oczu”), w swoim pierwszym tygodniu wydania: jest to obecnie rekord na platformie. Pięć dni później, 2 stycznia, Netflix wydał ostrzeżenie o zdrowiu publicznym w celu utrzymania jak największej liczby oglądających przy życiu. Usługa odpowiedziała na rosnącą popularność mediów społecznościowych w związku z wyzwaniem Bird Box, w którym ludzie naśladują bohaterów filmu, którzy muszą wykonać każde zadanie z zasłoniętymi oczami, aby potwory nie doprowadziły ich do samobójstwa.

Netflix wzywa do umiarkowania (ale nie wstrzymania się) od szaleństwa po tym, jak tysiące filmów wideo zostało opublikowanych, pokazujących ludzi potykających się o swoje otoczenie – w domach, czy nawet lasach z opaskami owiniętymi wokół oczu.

Jak napisał Netflix na swoim Twitterze:

Can’t believe I have to say this, but: PLEASE DO NOT HURT YOURSELVES WITH THIS BIRD BOX CHALLENGE. We don’t know how this started, and we appreciate the love, but Boy and Girl have just one wish for 2019 and it is that you not end up in the hospital due to memes.

— Netflix US (@netflix) 2 stycznia 2019

 

1
2
3
4
5
PODZIEL SIĘ