Piękne budynki, olbrzymie posągi i inne niesamowite projekty budowlane z przeszłości już dawno podekscytowały naszą zbiorową wyobraźnię. Estetyka cudów stworzonych przez ludzkie ręcę są czymś, co wszyscy możemy zrozumieć bez użycia języka i jako takie przypominają nam o tym, o czego jesteśmy zdolni jako gatunek ludzki. Jednakże wyobrażenia ludzkie co do niektórych budowli przez lata były przekłamane. Sami rozumiecie, dezinformacja i ogólny brak zrozumienia doprowadził do sytuacji, w której tworzone są mity i o tych, związanych z budowalami porozmawiamy właśnie dziś.

10. Wielki Mur Chiński

chinese-1028101_1920

Mur Chiński to swoista kolebka dla mitów i legend związanych z jego budową. Najbardziej znany mit to oczywiście to, iż budowla widziana jest z kosmosu, co oczywiście nie jest prawdą, a jedynie próbą zwerbowania kolejnej porcji turystów. Istnieje jednak o wiele bardziej makabryczny mit o Wielkim Murze, który jakby nie patrzeć, jest dość popularny wśród ludności lokalnej. Budowa tak wielkiego obiektu wysiłkiem jest ogromnym, bez dwóch zdań. Oznacza to, że na przestrzeni lat udział w budowli brały setki robotników, z których znaczna część ginęła podczas pracy.

Doprowadziło to do mitu, z którego dowiadujemy się jakoby życie na budowie straciły setki tysięcy istnień, których ciała, o zgrozo, są teraz częścią budowli. Oczywiście ekspertyza dokonana przez naukowców zaprzecza temu, jednak przez wiele lat mit utrzymywał się w świadomości ludzkiej i budził lęk oraz niepokój. Musicie przyznać, że wizja Muru Chińskiego jako masowego grobowca sprawia, że po plecach przechodzą Wam dreszcze.

[post_pagination]

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
PODZIEL SIĘ