Stalking jest jednym z najbardziej przerażających występków dla ofiary. Nigdy bowiem nie wiadomo jakie zamiary ma osoba śledząca. Totalny brak bezpieczeństwa oraz stałe zagrożenie niszczy psychikę ofiary, która jest tak po prawdzie zdana na siebie. Tym razem zaprezentujemy wam 10 faktów na temat właśnie tego przestępstwa.

10. Istnieje pięć typów stalkerów

Woman being followed
Woman being followed

Stalkerzy mogą kierować się różnymi czynnikami.  Wiele motywacji dotyczy odpowiednio nienawiści, obsesji i pragnienia intymności. Według większości ekspertów, istnieje pięć typów stalkerów, w zależności od zachowań oraz motywacji działań.

Stalker pierwszego typu to typ odrzucony, który zaczyna nękać ofiarę po niezadowalającym zakończeniu domniemanego romansu, tudzież związku. Odrzucony Stalker angażuje się w podchody, aby nadal mieć wpływ na jego ofiarę.

Drugi typ odczuwa specyficzny rodzaj intymności, nawet jeśli ofiara jest nieświadoma uczuć stalkera. Jest on przekonany, że jego działania przyczynią się do zawiązania kontaktu z ofiarą.

Trzeci rodzaj oprawcy to swego rodzaju niekompetentny stalker, który jest często społecznie upośledzony i ma problemy z nawiązywaniem kontaktów międzyludzkich. Jako taki stara się nie zbliżać do ofiary bezpośrednio i preferuje stalking nad kontakt bezpośredni.

Czwarty typ to tak zwany urażony Stalker, który czuje, że został upokorzony przez ofiarę po zakończeniu relacji z tą osobą. Urazy stalkerów są bardziej niebezpieczne niż w przypadku poprzednich typów.

Ostatni typ stalkera jest najbardziej niebezpieczny. Swego rodzaju drapieżny prześladowca nie chce bliskości lub romantycznego związek. Chce czuć przewagę oraz kontrolować ofiarę i jako taki wykorzystuje jej strach przeciw ofierze.

[post_pagination]

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
PODZIEL SIĘ