Mimo, iż w kalendarzu już praktycznie wiosna i zima za nami, to przenieśmy się nieco w inne regiony Europy i zaszyjmy się między śniegowym puchem na dłużej. Nie ukrywajmy, w Polsce nie mieliśmy w tym sezonie możliwości by śnieg uświadczyć w większych ilościach, więc zmieńmy region na taki, w którym białego szaleństwa nigdy za mało. Przed wami zestawienie dziesięciu europejskich kurortów, do których obowiązkowo musicie wybrać się zimą. Zaczynamy !!!

10. St. Francois Longchamp

rhone-glacier-1234339_1920

Położony na zboczu góry pomiędzy wysokością 1450-1650 metrów, ośrodek Saint François Longchamp wita wszystkich wypoczywających wyjątkowym otoczeniem, które otoczone jest przez  góry Mont Blanc na północy i Pic l’Etendard na południu.

W Saint Francois Longchamp odnajdzie się dosłownie każdy. Małe i większe dzieci, dorośli, o znacznie większych umiejętnościach jeździeckich, a także starsi, nastawieni tylko i wyłącznie na wypoczynek. Dla najmłodszych przyszykowane są nietypowe atrakcje w postaci ot choćby jazdy psim zaprzęgiem, niewielkie stoki przygotowane do jazdy na sankach oraz lekcje jazdy na nartach dla starszych oraz chwili relaksu w centrum balneoterapii.

Obszar narciarski Saint François Longchamp jest połączony z Valmorel, dzięki czemu wspólnie tworzą one „Grand Domaine”. To swoisty park zabaw z ponad 165 km tras narciarskich, dostosowanych zarówno pod niedoświadczonych, jak i zaawansowanych zjazdowców.

Dodatkowo, przy Saint François Longchamp i jego okolicach można ćwiczyć  Nordic Walking na nartach lub rakietach śnieżnych.

 

[post_pagination]

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
PODZIEL SIĘ