Na dworze jeszcze kalendarzowa zima, chłodno i deszczowo. Warto zatem choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości, marzeniami podążyć w głąb wyobraźni i przenieść się na top 10 najlepszych plaż świata. Czujecie jak robi się cieplej? Nie? To zaraz poczujecie 😉

10. Baia do Sancho.

Baia do Sancho.

Wpis rozpoczynamy od przedstawiciela brazylijskich plaż, jakim jest Baia do Sancho. Ta położona na wyspie Fernando de Noronha plaża wielokrotnie wygrywała rankingi na najładniejsze plaże świata i trudno się temu dziwić. To, co w głównej mierze przyciąga wzrok, to bez wątpienia morska fauna i flora.

Miejsce to jest stosunkowo odosobnione, dookoła otoczone przez bujną roślinność oraz urwiska skalne. Na piaszczystej wyspie, o białym piasku znajduje się tylko kilka miejsc, w których mogą cumować statki, stąd też miejsce nie należy do wysoce dostępnych.

Wyspa to także idealne miejsce dla miłośników nurkowania.

Od roku 2001 r.archipelag  Fernando de Noronha znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Od lutego do czerwca możliwe są tu do zobaczenia dwa wodospady, które powstają z nagromadzenia się wody deszczowej na szczycie klifu. Baia do Sancho leży na terenie Parku Narodowego Fernando de Noronha, odwiedzanego każdego roku przez rzeszę turystów. Szacuje się ich liczbę na około 80 tysięcy.

[post_pagination]

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
PODZIEL SIĘ