Seul

Beautiful buddha statue at Bongeunsa temple, Seoul, Korea
Beautiful buddha statue at Bongeunsa temple, Seoul, Korea

Korea Południowa, oficjalnie Republika Korei, jest suwerennym krajem położonym w południowej części Półwyspu Koreańskiego. Południowa Korea jest na dzień dzisiejszy potężna gospodarczo oraz jest teraz demokracją liberalną.
Seul jest również nazywana mega miastem Korei Południowej z powodu wysokiej liczby mieszkańców – 10 milionów. Seul znajduje się w prowincji Kyŏnggi jak i podzielony jest 25 powiaty. Jest domem wielu prestiżowych uniwersytetów w Korei Południowej. Najbardziej prestiżowe uniwersytety Seoulu to National University, Koreański Instytut Nauki i Technologii, Yonsei University i Korea University.

Dodatkowo miasto jest atrakcyjne dla turystów. Znane jako miasto, które „nigdy nie chodzi spać”. Architektoniczne urozmaicone wielkimi pałacami i strzelistymi wieżowcami.

Stolica Korei Płd. znalazła się w zestawieniu głównie ze względu na wysoki poziom akademicki uniwersytetów oraz wysoką aktywność pracodawców, co sprawia, że jest to miejsce godne polecenia na rozpoczęcie studiów za granicą.

[post_pagination]

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
PODZIEL SIĘ